Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Промоции


Дигиталната едиција на добитниците на наградата„Браќа Миладиновци“на СВП PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Четврток, 21 Март 2013 09:35

Последно освежено на Вторник, 10 Јуни 2014 07:20
 
Изложба: Моќта на животот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   
Вторник, 11 Декември 2012 10:03

Слики од изложбата „Моќта на животот’

Последно освежено на Вторник, 10 Јуни 2014 07:19
 
Промоција на книгата Основите на небото PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   
Вторник, 09 Октомври 2012 12:52

Промоција на книгата Основите на небото од Милош Линдро.

Последно освежено на Вторник, 09 Октомври 2012 13:02
 
Промоција PDF Печати Е-пошта
Среда, 26 Октомври 2011 13:47

Од промоцијата на тројцата шведки поети:

 


Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Почни на врвот и гради го својот успех нагоре.“