Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
ЧИТАТЕЛ РЕКОРДЕР PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Среда, 24 Февруари 2016 13:43

На 26 февруари (петок) во 12.00 часот во ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ ќе се одржи прогласување на читател-рекордер за 2015 година од вкупно 16 наши библиотеки во градот Скопје. Исто така ќе се доделат благодарници на младите библиотекари кои учествуваа на XVI Општински натпревар одржан вo библиотеката.

 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Дури и да се наоѓаш на вистинската патека, ќе бидеш прегазен ако само стоиш таму.“