Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
ПРЕЗЕНТАЦИЈА PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Среда, 17 Февруари 2016 08:30

Градската библиотека Браќа Миладиновци има чест да Ве покани Презентација на промотивните и културни активности за 2016 година.

На манифестацијата ќе настапат авторите :

Михаил Ренџов, Гордана Михаилова—Бошнакоска,

Виолета Танчева - Златева, Цане Ризески, Елена Пренџова и

Марина Мијаковска.

Средбата ќе се одржи на 18  февруари (четврток) 2016 година во

просториите на Библиотеката, со почеток во 12.00 часот

 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Не е важно колку ќе живееме, туку како ќе живееме.“