Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
18 јануари 2016 година PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Понеделник, 11 Јануари 2016 07:49

Одбележување на 100 години од раѓањето на македонскиот писател Волче Наумчески. За животот и делото на авторот ќе зборува проф. д-р Васил Тоциновски.Чествувањето ќе се одржи на 18 јануари (понеделник) 2016 година во просториите на Библиотеката, со почеток во 12.00 часот.

Последно освежено на Понеделник, 11 Јануари 2016 07:52
 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„За повеќето луѓе животот е грдо време, застануваат и чекаат да помине. - Џек Лондон“