Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Цветан Димов PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Петок, 25 Декември 2015 10:57

На ден 25 декември 2015 година во просториите на централната библиотека „Цветан Димов“ со почеток во 13.00 часот ќе се одржи ќе се одржи литературно читање со познатата поетеса Линдита Ахмети. Учество ќе земат ученици од основните училишта на Општина Чаир.

 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Уживај во малите работи, бидејќи еден ден ќе се свртиш зад себе и ќе видиш колку тие биле големи.“