Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Најчитан македонски писател за 2015 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Вторник, 22 Декември 2015 09:58

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ - Скопје Ве поканува на свеченото прогласување на најчитан македонски писател за 2015 година. Годинава тој епитет ќе го понесат творците Велко Неделковски, автор за деца и Блаже Миневски, автор за возрасни. Најчитан македонски автор во мрежата на Градска библиотека што живее и твори надвор од границата на Р.Македонија во 2015 година е поетесата Лидија Димковска.

Прогласувањето ќе се одржи во просториите на Библиотеката на 24 декември во 12.00 часот.

Последно освежено на Среда, 23 Декември 2015 12:26
 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Во животот не чекајте да помине олујата, научете се да играте и на дождот.“