Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Книжевни разговори со В.Саздова PDF Печати Е-пошта
Напишано од Editor   
Вторник, 13 Октомври 2015 07:11

На ден 8 октомври (четврток) 2015 година во 12.00 часот во спомен собата на Миладиновци се одржаа книжевни разговори со Винка Саздова, добитник на Плакетата за најчитан македонски автор во библиотечната мрежа на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“-Скопје. Разговорите ги водеше Братислав Ташковски со актерска интерпретација на Томе Витанов.

 

 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Кога зборуваш за својот непријател не заборавај дека еден ден може да ти биде пријател.“