Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
КНИЖЕВЕН ПОРТРЕТ PDF Печати Е-пошта
Среда, 19 Октомври 2011 09:55

КНИЖЕВЕН ПОРТРЕТ

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје
има чест да Ве покани на
КНИЖЕВЕН ПОРТРЕТ
на тројца шведски поети
ЛИНДА ЕГДАЛ, КЕНЕТ КЛЕМЕТС И ЛИН ХАНСЕН

За авторите ќе говори:
Санде Стојчевски, поет и литературен критичар
Актерска интерпретација:
Арна Шијак
Промоцијата ќе се одржи на 20 октомври, 2011 година (четврток), во просториите на Библиотеката, со почеток во 19 часот

- Слики од настанот

 

Нов коментар


Сигурносен код
Нов код

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Уживај во малите работи, бидејќи еден ден ќе се свртиш зад себе и ќе видиш колку тие биле големи.“