Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
НОВИ НАСЛОВИ PDF Печати Е-пошта

 
18 јануари 2016 година PDF Печати Е-пошта

Одбележување на 100 години од раѓањето на македонскиот писател Волче Наумчески. За животот и делото на авторот ќе зборува проф. д-р Васил Тоциновски.Чествувањето ќе се одржи на 18 јануари (понеделник) 2016 година во просториите на Библиотеката, со почеток во 12.00 часот.

 
ПРАЗНИЧНО РАБОТНО ВРЕМЕ НА БИБЛИОТЕКАТА PDF Печати Е-пошта

ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ - Скопје на ден 31 декември 2015 година (четврток) ќе работи до 13.00 часот (сите оддели со читалните).

Нема да работи : 01.01.2016(петок)

02.01.2016(сабота)

03.01.2016(недела)

Со работа почнува на 04.01.2016 година (понеделник).


 


 
Свечено прогласување на најчитан македонски писател за 2015 год. PDF Печати Е-пошта

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 2 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„За повеќето луѓе животот е грдо време, застануваат и чекаат да помине. - Џек Лондон“