Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Промоција на книга PDF Печати Е-пошта

„Насликано време“ од Стојан Тарапуза, добитник на наградата „Ванчо Николески“ за 2014 на ДПМ

промотор: проф. д-р Кристина Николовска

актерска придружба: Томе Витанов

Промоцијата ќе се одржи на 29 април (среда) 2015 година во просториите на Библиотеката, со почеток во 19.00 часот

 

 

 
Библиотека „Цветан Димов“ PDF Печати Е-пошта

Во просториите на централната библиотека “Цветан Димов” на 24.04.2015 во 13 часот ќе се одржи активност по повод “Деновите на Наим Фрашери”на тема, Мојот роден крај (Vendlindja ime ) во духот на истакнатиот албански писател Наим Фрашери. Учество ќе земат основните училишта на општина Чаир и општина Бутел ,со 40 ученици и 9 ментори. Номинираните и останатите учесници ќе добијат дипломи.

 
ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „Се случува вечност“ од Радован Павловски PDF Печати Е-пошта

 
ВЕЛИГДЕНСКО ПРАЗНУВАЊЕ ВО БИБЛИОТЕКАТА „ДРУГАРЧЕ“ PDF Печати Е-пошта

 

По повод празникот Велигден во библиотеката „Другарче“ се случи „Велигденска работилница“ на која учениците од курсот по англиски јазик своите детски фантазии и имагинации ги пренесоа во шаренилото од разнобојни јајца и честитки. Радоста од случувањето се читаше од нивните ведри и насмеани лица, детската разиграност и емоции ја исполнија библиотеката.

 

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 10 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Простувај им на другите како што си простуваш себе си.“