Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Промоција на книга PDF Печати Е-пошта

Книжевна вечер - одбележување 50 години од творештвото на Михаил Ренџов и излегувањето на неговата прва книга

„Иселеник на огинот“.

За творештвото на Михаил Ренџов ќе зборува

проф. д-р Венко Андоновски

Чествувањето ќе се одржи на 19 мај (вторник) 2015 година во просториите

на Библиотеката, со почеток во 19.00 часот

 

 

 

 
Библиотека „Страшо Пинџур“ PDF Печати Е-пошта

На ден 8.05.2015 година (петок) во 18.00 часот во библиотеката Страшо Пинџур ќе се одржи поетско пладне посветено на патриотската поезија на Никола Ј. Вапцаров и воедно ќе се одржи промоција на стихозбирката „Слепо пиле“ од авторката Љубица Неделковска.

 
Посета PDF Печати Е-пошта

Посета на ЈОУ Библиотека Тане Георгиевски од Куманово

 
Посета на ученици PDF Печати Е-пошта

О.У „Јохан Хајнрих Песталоци“ - Скопје

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 9 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„На децата треба да им дадеме крилја, но да ги оставиме сами да се научат да летаат.“