Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
30 години од првата игрална за деца PDF Печати Е-пошта

30 години од првата игрална за деца во библиотеката „Другарче“ при Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје

30 ГОДИНИ ОД ПРВАТА ИГРАЛНА ЗА ДЕЦА

На 9.3.2011 год., во 12 часот, во библиотеката „Другарче“ ќе се одбележат 30 години од отворањето на првата игрална

во Македонија. По тој повод ќе се одржи пригодна приредба.

 
ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ДЕЦАТА ДА ГО ЗАСАКААТ ЧИТАЊЕТО! PDF Печати Е-пошта

Во рамките на одбележувањето на Меѓународниот ден на литературата за деца, ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје, во соработка со издавачката куќа „Вермилион“, организираат хуманитарна акција за донирање книги.

 
<< Почеток < Пред 71 72 73 74 75 76 77 78 Следно > Крај >>

Страница 78 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Три пати стани порано и на својот живот ќе му додадеш уште еден нов ден.“