Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
РАБОТНО ВРЕМЕ PDF Печати Е-пошта

СЕ ИЗВЕСТУВААТ КОРИСНИЦИТЕ НА БИБЛИОТЕКАТА ДЕКА ВО ПЕРИОДОТ ОД 13 ДО 31 ЈУЛИ 2015 година

ОДДЕЛОТ ЗА НАУЧНА ЛИТЕРАТУРА ЌЕ РАБОТИ ОД  08: 00  до 16:00 часот

 
РАБОТНО ВРЕМЕ PDF Печати Е-пошта

СЕ ИЗВЕСТУВААТ КОРИСНИЦИТЕ НА БИБЛИОТЕКАТА ДЕКА ВО ПЕРИОДОТ ОД

1 јули до 4 август 2015 година

ЧИТАЛНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ СО СЛЕДНОТО РАБОТНО ВРЕМЕ:


ЧИТАЛНА 1 – НЕМА ДА РАБОТИ
ЧИТАЛНА 2 – од 8:00 до 24:00 часот
ЧИТАЛНА 3 – НЕМА ДА РАБОТИ

Ви посакуваме пријатен летен одмор.

 
Книжевно пладне PDF Печати Е-пошта

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“- Скопје има чест да Ве покани на КНИЖЕВНО ПЛАДНЕ посветено на македонскиот писател МИЛЕ НЕДЕЛКОСКИ.

За творештвото на Неделкоски ќе зборуваат:

Санде Стојчевски и Братислав Ташковски

актерска интерпретација: Томе Витанов

Чествувањето ќе се одржи на 28 мај (четврток) 2015 година во просториите

на Библиотеката, со почеток во 12.00 часот

 

 
Завршна приредба во Другарче PDF Печати Е-пошта

Ден по ден, и оваа учебна година си мина, дружба, игра, смеа, песна, работата ни беше лесна! Крајот на оваа успешна година го одбележавме со една разиграна и распеана завршна приредба, а додека ние рецитиравме и се забавувавме, гордоста во очите на присутните родители, баби, дедовци, тетки и вујни неможеше да се сокрие. За крај освен огромен аплауз, сите добивме дипломи, но директорот ни подари и по една голема чоколада како поттик за понатамошна успешна и вредна работа. На другарчињата кои од септември стануваат првачиња, од се срце им посакуваме огромни успеси и многу петки, а на останатите но не помалку вредни ученици им посакуваме едно долго, топло и весело лето.

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 8 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Најубави спомени се оние кои не можеш да ги преточиш во зборови!“