Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Работно време PDF Печати Е-пошта

На ден 1 август (сабота) 2015 година библиотеката нема да работи.

Со редовно работно време ќе започне од 4 август (вторник) 2015 година.

 
Календариум 2015 PDF Печати Е-пошта

Календариум 2015

 
Извештај 2014 PDF Печати Е-пошта

Извештај за 2014 година

 
РЕВИЗИЈА НА КНИЖНИОТ ФОНД PDF Печати Е-пошта

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ ги информира своите читатели 
дека е во тек ревизија на книжниот фонд во сите централни библиотеки и 
библиотечни клонови. Ги молиме корисниците да ја имаат во предвид оваа 
информација доколку се појави застој во работењето и за промените на 
работното време во одделите и читалните.

Ви благодариме на разбирањето

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 7 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Не е важно колку ќе живееме, туку како ќе живееме.“