Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
БЕЛА НОЌ PDF Печати Е-пошта

На 3.10.2015 (сабота) година со почеток во 21 часот во просториите на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“„ Скопје, ќе се одржи
ПОЕТСКА ВЕЧЕР на млади поети

 
ЧИТАЊЕ СКАЗНИ PDF Печати Е-пошта

На 25 .09.2015 (Петок) во 13 часот во просториите на централната библиотека "Цветан Димов",ќе се оддржи активност ЧИТАЊЕ СКАЗНИ.Сказната "Јунакот и самовилата"  "Trimi dhe e bukura e dheut" e одбрана од учениците од ОУ "Adem Jashari". Ќе учествуваат ученици од ОУ на Општина Чаир.

 
ПРОМОЦИЈА НА КНИГА PDF Печати Е-пошта

„За современата македонска книжевност“ од Георги Сталев, добитник на наградата за литературна критика „Димитар Митрев“ на ДПМ за 2014 година

 

 
ПРОМОЦИЈА НА КНИГА PDF Печати Е-пошта

“ЗА СОВРЕМЕНАТА МАКЕДОНСКА КНИЖЕВНОСТ„ ОД ГЕОРГИ СТАЛЕВ, ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА ЗА ЛИТЕРАТУРНА КРИТИКА „ДИМИТАР МИТРЕВ“ НА ДПМ ЗА 2014 ГОДИНА. ПРОМОЦИЈАТА НА КНИГАТА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ВО ГРАДСКАТА БИБЛИОТЕКА НА 10.09.2015 (ЧЕТВРТОК) СО ПОЧЕТОК ВО 12.00 ЧАСОТ.

ПРОМОТОР: ПРОФ. Д-Р НАТАША АВРАМОВСКА

АКТЕРСКА ИНТЕРПРЕТАЦИЈА: ТОМЕ ВИТАНОВ

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 6 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Простувај им на другите како што си простуваш себе си.“