Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
Промоција на изданието PDF Печати Е-пошта

ТОЛКОВЕН РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

ПРОМОТОРИ: ПРОФ. Д-Р ВЕСЕЛИНКА ЛАБРОВСКА И ПРОФ. Д-Р ЛИЛЈАНА МАКАРИЈОСКА

ПРОМОЦИЈАТА ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА 29 ОКТОМВРИ (ЧЕТВРТОК) 2015 ГОДИНА ВО СПОМЕН-СОБАТА НА МИЛАДИНОВЦИ, СО ПОЧЕТОК ВО 12.00 ЧАСОТ.

 
ЕСЕНСКА РАБОТИЛНИЦА „ЗЛАТНА ЕСЕН“ PDF Печати Е-пошта

Златната есен царуваше во игралната при библиотеката „Другарче“ изминативе дни. Малите другарчиња кои ја посетуваат игралната неуморно и со воодушевување собираа лисја и плодови од кои подоцна изработија прекрасни есенски колажи. Оваа активност е дел од детската работилница насловена „Златна есен“. Дечињата во овие колажи ги вградија своите идеи и импресии од доаѓањето на есента и убавините кои таа ги носи со себе.

 
Библиотека Другарче PDF Печати Е-пошта

Библиотеката „Другарче“ ја посетија учениците од ОУ „Страшо Пинџур“ и другарчињата од детската градинка Мис Попинс.

 

 
Книжевни разговори со В.Саздова PDF Печати Е-пошта

На ден 8 октомври (четврток) 2015 година во 12.00 часот во спомен собата на Миладиновци се одржаа книжевни разговори со Винка Саздова, добитник на Плакетата за најчитан македонски автор во библиотечната мрежа на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“-Скопје. Разговорите ги водеше Братислав Ташковски со актерска интерпретација на Томе Витанов.

 

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 5 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Почни на врвот и гради го својот успех нагоре.“