Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
70 годни од Градска библиотека „Браќа Миладиновци“- Скопје PDF Печати Е-пошта

 
70 ГОДИНИ ГРАДСКА БИБЛИОТЕКА PDF Печати Е-пошта

На 12.11.2015 година (четврток) по повод јубилејот 70 години Градска библиотека „Браќа Миладиновци“, во матичната библиотека првите 70 уписи ќе бидат гратис.

 
Донација на книги PDF Печати Е-пошта

Претставници од Унгарска амбасада во Скопје донираа книги за ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“

 
70 годни од постоењето на Градска библиотека „Браќа Миладиновци“- Скопје PDF Печати Е-пошта

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“- Скопје го одбележува својот голем јубилеј - 70 години од постоењето. По тој повод во Библиотеката ќе се одржат повеќе програмски активности со кои ќе биде одбележан овој значаен јубилеј. Активностите ќе започнат со конференција за новинарите на која директорката на библиотеката госпоѓа Гордана Петревска ќе ја информира јавноста за сите активности кои се предвидени за одбележување на јубилејот. Средбата со новинарите ќе се одржи во петок на 6.11.2015 година, со почеток во 11.00. часот, во спомен-собата на Миладиновци. На 9.11. 2015 година, во 11.00 часот, свечено ќе биде пуштена во работа реновираната библиотека „Стале Попов“. На 10.11. 2015, во 11.00 часот, ќе се одржи програмска содржина по повод свеченото пуштање на реновираната библиотека „Карпош“. Истиот ден, со почеток во 19.00 часот, во библиотеката „Браќа Миладиновци“  ќе се одржи Вечер на читателите.

На 11.11.2015 година во библиотеката „Браќа Миладиновци“ ќе се одржи Средба со пензионираните работници а Централната прослава по повод Јубилејот ќе се одржи на 12.11.2015 година, со почеток во 12.00 часот, во библиотеката „Браќа Миладиновци“. Во рамките на програмските содржини на оваа свеченост ќе биде промовирана монографијата 70 години Градска библиотека „Браќа Миладиновци“- Скопје.

Ги покануваме сите пријатели на Библиотеката да присуствуваат на програмските содржина за заедно да го прославиме нашиот Јубилеј.

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 4 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„За повеќето луѓе животот е грдо време, застануваат и чекаат да помине. - Џек Лондон“