Мисија и визијаСтратегијаИсторијатeКнигаПромоции и критики Културно наследство Поети и писатели почетници Издавачи БиблиобусКалендариум Извештаи

Проекти

Анкета

Кои нови услуги би сакале да бидат воведени во Градската библиотека
 
ЧИТАТЕЛ РЕКОРДЕР PDF Печати Е-пошта

Читател – рекордер за 2015 година и млади библиотекари кои учествуваа на XVI Општински натпревар.

 
ЧИТАТЕЛ РЕКОРДЕР PDF Печати Е-пошта

На 26 февруари (петок) во 12.00 часот во ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ ќе се одржи прогласување на читател-рекордер за 2015 година од вкупно 16 наши библиотеки во градот Скопје. Исто така ќе се доделат благодарници на младите библиотекари кои учествуваа на XVI Општински натпревар одржан вo библиотеката.

 
Презентација PDF Печати Е-пошта

 

 

 

 
ПРЕЗЕНТАЦИЈА PDF Печати Е-пошта

Градската библиотека Браќа Миладиновци има чест да Ве покани Презентација на промотивните и културни активности за 2016 година.

На манифестацијата ќе настапат авторите :

Михаил Ренџов, Гордана Михаилова—Бошнакоска,

Виолета Танчева - Златева, Цане Ризески, Елена Пренџова и

Марина Мијаковска.

Средбата ќе се одржи на 18  февруари (четврток) 2016 година во

просториите на Библиотеката, со почеток во 12.00 часот

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 78

Мудрите за книгата


Notice: Trying to get property of non-object in /home/gbskmk/public_html/2015/plugins/content/vote.php on line 23

„Да сакаш и да бидеш сакан значи да го чувствуваш сонцето и од двете страни.“